فیلر لب

همه چیز در مورد فیلر لب | برجسته‌ کردن لب با تزریق ژل

کلینیک رونیکا

کلینیک رونیکا

فیلر لب چیست؟


فیلر لب یا ژل لب پر کننده هایی هایی هستند که به لب های شما حجم می‌دهند. این مواد نوعی پرکننده پوستی محسوب میشوند.

پرکننده های لب از اسید هیالورونیک مصنوعی (HA) تشکیل شده اند که در واقع یک ماده طبیعی در بدن شما است. مارک های مختلفی از فیلر لب وجود دارند، از جمله Juvederm®، Restylane® و Perlane®.

چه کسانی از فیلر لب استفاده می‌کنند؟


تزریق فیلر لب یک تصمیم شخصی است که میتواند باعث زیبایی دو چندان ظاهر شما گردد.

برای تزریق فیلر لب، باید:

 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
 • انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
 • عفونت فعال دهانی، از جمله آفت یا تبخال نداشته باشید.


بسیاری از افرادی که از فیلر لب استفاده می‌کنند می‌خواهند اندازه لب های خود را افزایش دهند. در کل ممکن است به دلایل زیادی بخواهید اندازه و فرم لب های خود را با تزریق فیلر تغییر دهید، از جمله:

بازگرداندن اندازه قبلی لب: با بالا رفتن سن، لب‌های شما کوچک‌تر یا نازک‌تر می‌شوند، فیلترم (شیار بین لب بالایی و سپتوم) بلندتر و صاف‌تر می‌شود و فاصله بین گوشه‌های دهان (فاصله بین‌کمیشی) ممکن است افزایش یابد.
اصلاح فرم لب های شما: معمول است که لب های شما اندازه یا شکل های متفاوتی داشته باشند (نامتقارن).
صاف کردن چین و چروک: زمانی که لبخند می زنید یا می خندید، گاهی اوقات چین و چروک در کناره های دهان شما ایجاد می شود.
تقویت اعتماد به نفس. پرکننده های لب می توانند به بهبود عزت نفس و تصویر بدن شما کمک کنند.

دلایل استفاده از فیلر لب چیست؟

دلایل استفاده از فیلر لب


فیلر لب به لب های شما حجم می‌دهند یا به اندازه آن ها می‌افزایند. آنها همچنین روند پیری را متوقف نمی‌کنند، اما ممکن است برای به تاخیر انداختن نیاز به جراحیهای تهاجمی‌تر بزرگ‌کردن لب، مانند کاشت لب یا لیفت لب کمک کنند. فیلر لب همچنین می‌تواند به شما در دستیابی به ظاهر دلخواه و دلنشنین کمک کنند که باعث افزایش عزت نفس شما می‌شود.

با گذشت زمان، ممکن است حجم لب های خود را از دست بدهید که ممکن است در نتیجه موارد زیر باشد:

 • ژنتیک
 • سیگار کشیدن
 • آسیب اشعه خورشید

روش های پرکننده لب چقدر رایج است؟


روش های پرکننده لب رایج هستند. تنها در سال 2018، پزشکان و اپراتورهای زیبایی بیش از 2.1 میلیون عمل پرکننده لب را در سراسر جهان انجام دادند.

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟


فیلر لب معمولا 12 تا 18 ماه دوام می‌آورند. با این حال، بستگی به سن شما نیز دارد و اینکه بدن شما با چه سرعتی کالری ها را به انرژی (متابولیسم) تجزیه می‌کند. افراد جوان تر تمایل دارند کالری را سریعتر بسوزانند، بنابراین پرکننده های لب بین آنها دوام زیادی ندارند و باید سریعتر اقدام به ترمیم کنند.

شرایط قبل از عمل فیلر لب چگونه باشد؟


سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از پرکننده های لب را در افراد زیر 21 سال تایید نکرده است. در نتیجه، برای دریافت پرکننده های لب مورد تایید FDA بهتر است حداقل 21 سال سن داشته باشید.

قبل از عمل پرکننده لب، با پزشک خود ملاقات خواهید کرد. آنها عوامل بسیاری از جمله سلامت روانی و هر شرایط اجتماعی را ارزیابی می‌کنند. همچنین ممکن است سوالات زیر را از شما بپرسد:

چرا پرکننده لب می‌خواهید؟
چه انتظاراتی دارید؟
آیا در مورد نقص های تصوری یا بسیار کوچک بدن خود زیاد فکر می کنید؟

سلامت جسمانی و فرم صورت شما نیز مهم است. پزشک زیبایی سلامت عمومی شما را ارزیابی می‌کند، از جمله شرایط سلامتی قبلی یا عوامل خطر. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد هر گونه حساسیتی که دارید نیز صحبت کنید.در مورد داروهای تجویزی یا بدون نسخه که مصرف می‌کنید، از جمله مکمل های گیاهی، به آنها بگویید.

فواید فیلر لب

پزشک مربوطه صورت شما را معاینه و اندازه گیری می‌کند و همچنین از صورت و لب های شما برای پرونده پزشکی شما عکس می‌گیرند.

هنگام در نظر گرفتن اندازه لب های خود، مهم است که تصور کنید چگونه به نظر می رسید. ممکن است بخواهید لب‌هایتان مانند لب‌های افراد مشهور به نظر برسد، اما ممکن است دست‌یافتنی نباشد زیرا شکل و ویژگی‌های صورت شما منحصربه‌فرد است.

زیباجو باید همچنین از پزشک خود بپرسید که آیا آوردن یک عکس مفید است یا خیر. اما اگر پزشک شما نیازی در داشتن یک عکس نمیبیند، آماده باشید که به طور کامل توصیف کنید که می‌خواهید لب های شما چگونه به نظر برسد.

در طی عمل فیلر لب چه اتفاقی می‌افتد؟


در طول عمل فیلر لب، پزشک یا اپراتور کلینیک یک بی حس کننده موضعی را روی لب های شما اعمال می‍کند. بی‌حسی موضعی لب‌های شما را بی‌حس می‌کند تا دردی احساس نکنید و این روند تا حد امکان راحت باشد. کرم های بی حس کننده اغلب از بنزوکائین، لیدوکائین و تتراکائین (BLT) تشکیل شده اند. حدود 15 تا 30 دقیقه بعد، لب های شما باید بطور کامل بی حس شده باشند.

اگر آلرژی به BLT دارید، ممکن است پزشک شما یک تزریق بلوک عصبی برای بی حس کردن لب های شما انجام دهد. حدود 15 تا 30 دقیقه پس از تزریق، لب های شما باید بی حس شده باشند.

سپس پزشک شما از یک سوزن نازک برای تزریق پرکننده لب به هر یک یا همه قسمت‌های لب شما، از جمله لبه‌های لب (حاشیه ورمیلیون)، انحنای مرکز لب بالایی (کمان کوپید) و کمان‌های دهانی استفاده می‌کند. (گوشه های دهان شما). شما هیچ دردی حس نخواهید کرد، اما ممکن است احساس نیشگون گرفتن در موضع مورد نظر داشته باشید.

به طور متوسط، پزشکان زیبایی شما 1 میلی لیتر (میلی لیتر) پرکننده لب را به لب های زیباجو وارد می‌کنند که حدود یک پنجم قاشق چای خوری است. سوزن بیشتر از 2.5 میلی متر (میلی متر) در پوست شما فرو نمی‌رود.

پزشک کلینک ممکن است یک کیسه یخ روی لب های شما در طول عمل قرار دهد تا تورم و کبودی را به حداقل برساند.

کل این روش ممکن است 30 دقیقه تا دو ساعت طول بکشد.

بعد از عمل فیلر لب چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از تکمیل این روش، پزشک ممکن است به آرامی لب های شما را ماساژ دهد تا پرکننده را جذب کنند. ممکن است به یخ گذاشتن روی لب های شما نیز ادامه دهد. پزشک کلینیک ممکن است شما را تا 15 دقیقه تحت نظر قرار دهد تا مطمئن شود که هیچ عارضه جانبی از جمله سرگیجه، حالت تهوع یا خونریزی شدید را تجربه نمی‌کنید.

هنگامی که آنها تشخیص دادند که دیگر نیازی به نظارت ندارید، به شما اجازه می دهند تا ترخیص شوید. یک بی حس کننده موضعی باعث خستگی یا گیجی نمیشود، بنابراین می توانید خودتان را به خانه برسانید. با این حال، ممکن است بخواهید از یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان بخواهید که شما را به خانه برساند.

لب های شما ممکن است متورم، حساس و کبود شده باشد. تورم معمولاً بعد از 24 تا 48 ساعت از بین می رود، اما ممکن است تا یک هفته طول بکشد.

ماندگاری فیلر لب

پزشک شما نیز ممکن است حدود دو هفته پس از عمل برای نظارت بر لب‌های شما، قرار ملاقات بعدی را تعیین می‌کند. آنها ممکن است عکس دیگری برای پرونده پزشکی شما بگیرند تا بتوانید ببینید که لب های شما قبل از عمل و بعد از بهبودی چگونه به نظر می‌رسد.

نکات زیر به بهبود لب های شما کمک می کند: برای کاهش التهاب، درد و تورم از کیسه یخ تا 10 دقیقه استفاده کنید. حداقل به مدت 24 ساعت از استفاده از رژ لب، بالم لب یا هر محصول دیگری روی لب خودداری کنید. از دست زدن یا به هم زدن لب های خود، از جمله بوسیدن و استفاده از نی خودداری کنید. مراقب مسواک زدن دندان های خود باشید. حداقل به مدت 24 ساعت از ورزش خودداری کنید.

مزایای فیلر لب چیست؟


فیلر لب مزایای زیادی دارد، از جمله:

 • فیلر لب روشی تقریبا بی خطر است، و روش پرکننده لب نیز بی خطر است.
 • عوارض جانبی کمی برای فیلر لب وجود دارد.
 • آنها می‌توانند موجب ارتقای عزت نفس شما شوند.
 • برگشت پذیر هستند. اگر از ظاهر خود راضی نشدید، پزشک شما می‌تواند آنزیمی (هیالورونیداز) را برای حل کردن پرکننده لب شما تزریق کند.


ریسکهای احتمالی فیلر لب چیست؟


فیلر لب خطراتی را نیز به همراه دارد، از جمله:

 • خونریزی و درد در محل های تزریق.
 • تغییر رنگ یا حساسیت.
 • عفونت.
 • مرگ بافتی (به خطر افتادن عروق)، که در صورت تزریق فیلر لب به داخل یا اطراف شریان، می‌تواند رخ دهد.
 • عدم تقارن لبها
 • فیلر لب ممکن است در نواحی دیگر صورت شما، معمولاً به سمت بینی حرکت کرده و خونریزی کند.

آیا فیلر لب دائمی است؟

فیلر های لب دائمی نیستند. آنها به آرامی با گذشت زمان از بین می‌روند، معمولاً 12 تا 18 ماه پس از دریافت آنها، بسته به متابولیسم شما. ممکن است برای حفظ حجم مورد نظر خود به درمان‌های روتین لمسی نیز نیاز داشته باشید.

Telegram
WhatsApp
Twitter
Print