نکات لیزر موهای زائد

تمام نکات لیزر موهای زائد که باید دانست

کلینیک رونیکا

کلینیک رونیکا

در این مطلب میخواهیم به نکات لیزر موهای زائد قبل از شروع درمان بپردازیم. نکات کلی ما برای آماده سازی قبل از لیزر موهای زائد:

 • در ابتدا مطمئن شوید که مشاوره لیزر موهای زائد داشته اید.
 • از هر نوع برنزه کردن، از جمله تخت های آفتابگیر خودداری کنید.
 • از اپیلاسیون یا کندن نواحی خودداری کنید.
 • ناحیه درمان را تمیز کنید.
 • ناحیه درمان را لایه برداری کنید.
 • از کافئین بپرهیزید.
 • از محرک های مراقبت از پوست خودداری کنید.
 • ناحیه مورد نظر را سفید نکنید.
 • 24 ساعت قبل از جلسه اصلاح کنید.
 • لباس های گشاد یا راحت بپوشید.

مشاوره لیزر موهای زائد


قبل از انجام اولین درمان لیزر موهای زائد در هر ناحیه از بدن، باید یک مشاوره کامل رایگان برای دانستن کامل نکات لیزر موهای زائد قبل از شروع درمان و یک تست پچ داشته باشید.

در طول مشاوره شما، کارشناسان لیزر ما به نیازها و اهداف شما گوش می دهند. مشاور از شما سوالاتی در مورد سابقه، وضعیت پزشکی و سبک زندگی شما خواهد پرسید.

رشد مو


رشد و استحکام فولیکول های مو عمدتاً توسط ژنتیک تعیین می‌شود. پزشک و اپراتور لیزر کل فرآیند را برای شما توضیح می‌دهد و تعداد جلساتی را که باید در آن شرکت کنید به شما ارائه می‌دهد. آنها چرخه‌های رشد مو، نحوه عملکرد لیزر، فناوری، فرآیند کلی، قیمت‌گذاری و گزینه‌های پرداخت، مناسب‌ترین زمان برای شروع درمان و چرایی توانایی‌های شما در لیزر پریمیر و پوست لندن را توضیح می‌دهند.

چگونه برای لیزر درمانی خود آماده شوید

 • برای بهترین نتایج و راحت‌ترین درمان، پیروی از توصیه‌های پزشک مهم است. به این ترتیب می توانید به بهترین شکل ممکن برای لیزر درمانی خود آماده شوید.
 • پزشک به شما توصیه می‌کند تا این نکات لیزر موهای زائد را حین انجام کار بدانید:
 • از هرگونه برنزه شدن اجتناب کنید. برنزه شدن، برنزه شدن کاذب و آفتابگیر به همان اندازه خطرناک هستند. اگر پوست شما برنزه باشد، لیزر می تواند سطح را بسوزاند. اگر تمام آثار برنزه مصنوعی شما پاک نشود، این نیز می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.
 • اگر پوست شما برنزه است، حداقل 4 هفته قبل از لیزر درمانی خود را ترک کنید.
 • مطمئن شوید که آنتی بیوتیک مصرف نمی‌کنید.
 • قبل از لیزر موهای زائد از اپیلاسیون یا کندن موهای زائد خودداری کنید. از آنجایی که این گزینه‌ها چرخه رشد مو را تغییر می‌دهند، لیزر نمی‌تواند فولیکول‌های مو را در مرحله مناسب بگیرد و نمی‌تواند موها را کاهش دهد.
 • موهای خود را سفید نکنید. هرچه فولیکول‌های مو تیره‌تر باشند، لیزر آن‌ها را راحت‌تر می‌بیند.
 • ناحیه درمان را قبل از جلسه خود تمیز کنید. قبل از جلسه از هیچ کرم آرایشی استفاده نکنید. می توانید در ابتدای جلسه از پزشک خود برای تمیز کردن آن ناحیه نیز درخواست حوله بهداشتی کنید.
  اطمینان حاصل کنید که بین 4 تا 6 هفته قبل از اولین جلسه، رشد کامل مو دارید.
 • 24 ساعت قبل از قرار ملاقات لیزر خود اصلاح کنید.
  برای ناحیه بیکینی خود یک محصول اصلاح/پاکسازی بدون عطر انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است باعث تحریک شود. در مورد نحوه صحیح اصلاح بیشتر بخوانید.
 • پس از آن از شستشوی پاک کننده زنانه با pH متعادل استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام کف اصلاح پاک شده است.
 • 3-4 روز قبل از جلسه، ناحیه بیکینی خود را به آرامی لایه برداری کنید. آن را به روز آخر یا بعد از اصلاح مو نگذارید. در غیر این صورت ممکن است پوست شما را تحریک کند.
  مطمئن شوید که تمام موهای زائد لابیا و ناحیه پری مقعد برداشته شده است.
 • برای درمان خود لباس های گشاد بپوشید. مطمئن شوید که لباس زیرتان خیلی تنگ نباشد.
 • از کافئین بپرهیزید. می تواند حساسیت شما را افزایش دهد.
  اگر آستانه درد پایینی دارید، می توانید قبل از جلسه خود یک مسکن خفیف (نه ایبوپروفن) مصرف کنید.
 • برخی از مشتریان ما جویدن آدامس را در طول درمان مفید می دانند.
 • سعی کنید درمان را هفته قبل یا هفته بعد از قاعدگی خود برنامه ریزی کنید.

در روز درمان


در روز درمان، مهم است که به موقع در کلینیک باشید تا جلسه شما به موقع کامل شود.

پزشک از شما به اتاق درمان استقبال می کند. در اینجا هنگام آماده شدن برای جلسه خود، حریم خصوصی کامل خواهید داشت.

درآوردن لباس


شما باید قسمت هایی را که در حال انجام لیزر درمانی هستید، باز کنید. پزشک شما حوله هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در صورت لزوم و در صورت لزوم خود را بپوشانید.

اگر بیش از یک ناحیه یا کل بدن را لیزر می‌کنید، ممکن است برای راحتی بیشتر ترجیح دهید تا قسمتی از هر ناحیه را در بیاورید.

پزشک شما بررسی خواهد کرد که آیا رشد مو برای درمان مناسب است یا خیر. و سپس محل درمان را تمیز کنید.

علامت گذاری با قلم سفید


آنها منطقه را با یک خودکار سفید علامت گذاری می کنند تا مطمئن شوند هیچ قسمتی از قلم نیفتاده است. لکه ها و علائم زیبایی را بپوشانید تا از هرگونه اثرات منفی جلوگیری کنید. و اگر خالکوبی دارید، کناره ها را می پوشانند تا لیزر از آن عبور نکند.

کرم بی حس کننده (در صورت نیاز)


برخی از نواحی بدن نسبت به سایرین حساس تر هستند. قبل از درمان، کرم بی‌حس کننده نیز به شما پیشنهاد می‌شود، اما داشتن آن اجباری نیست. از آنجایی که کارشناسان لیزر ما سال ها تجربه دارند، می دانند که چگونه به شما احساس راحتی کنند.

عینک ایمنی


قبل از شروع درمان، از شما خواسته می شود که از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید دراز بکشید و چشمان خود را ببندید. مهم است که هرگز با چشم غیر مسلح به لیزر نگاه نکنید زیرا بسیار خطرناک است.

اطمینان حاصل کنید که راحت هستید


پزشک شما ممکن است در طول درمان شما را متوقف کند یا مکث کند تا مطمئن شود که شما راحت هستید. آنها می توانند از عملکرد هوای سرد لیزر برای کمک به پوست شما قبل و بعد از درمان ناحیه استفاده کنند. اگر پوست حساسی دارید، مطمئن شوید که این ناحیه را در تکه های کوچک درمان می کنند تا درمان راحت تر انجام شود.

آنها به طور منظم منطقه را با یک دستمال ضدعفونی شده هر چند دقیقه تمیز می کنند.

تنظیمات صحیح دستگاه


پزشک شما ممکن است تنظیمات دستگاه را در طول درمان تغییر دهد. این برای تطبیق بهترین قدرت و سازگاری با ناحیه تحت درمان است. متخصص شما مطمئن خواهد شد که ناحیه را با مناسب ترین و ضروری ترین تنظیمات درمان می‌کند. که می تواند از ناحیه ای به ناحیه دیگر به دلیل تعداد جلسات تکمیل شده، تعداد فولیکول های مو یا حساسیت پوست متفاوت باشد.

بازخورد شما مهم است


پزشک شما همچنین ممکن است در برخی زمینه ها به کمک شما نیاز داشته باشد. آنها ممکن است از شما بخواهند که در موقعیت خاصی بمانید یا در حین درمان برخی از نواحی به عنوان مثال در حین پری آنال به آنها کمک کنید.

شما همیشه می توانید تمام سوالات خود را در طول درمان از پزشکان خود بپرسید. آنها مطمئن خواهند شد که شما تا حد امکان راحت و آماده هستید.

نکات لیزر موهای زائد

احترام به حریم خصوصی شما


در حین انجام لیزر درمانی، پزشک شما همیشه به حریم خصوصی شما احترام می گذارد. حتی زمانی که در حال انجام لیزر در ناحیه بیکینی خود هستید، همیشه با حوله پوشانده خواهید شد. و پزشک شما فقط مناطقی را که در آن زمان تحت لیزر هستند را میبیند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد
لیزر فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهد و پوست اطراف را بدون آسیب می گذارد. اما هنوز قوانینی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید تا آسیبی به پوستتان وارد نشود و سطح راحتی خود را به حداکثر برسانید.

بلافاصله پس از جلسه شما، پزشک شما مقداری ژل آلوئه ورا را روی ناحیه درمان اعمال می‌کند.

بعد از لیزر


برای دانستن نکات لیزر موهای زائد بعد از درمان، در ابتدا در دو روز اول توصیه می‌شود از ژل آلوئه ورا استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از آن به اندازه لازم استفاده کنید.

بعد از جلسه، ممکن است کمی قرمزی را تجربه کنید. باید طی 24 ساعت تا چند روز از بین برود.

به منظور راحتی، می‌توانید یک کیسه یخ را که با یک پارچه تمیز پوشانده شده است، روی پوست خود قرار دهید.

از نور خورشید دوری کنید یا اگر مجبورید که در برابر نور آن باشید از کرم ضد آفتاب کنید
به مدت 24 ساعت از استفاده از هرگونه روان کننده یا فرآورده شیمیایی جلوگیری کنید.
از دوش آب گرم، حمام و سونا خودداری کنید.
معمولاً 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا فولیکول های مو به مرحله مناسب برای لیزر بعدی شما برگردند. به پزشک خود در مورد تعطیلاتی که قصد شرکت در آن را دارید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا ممکن است داشته باشید و دوره زمانی که مربوط به آن است، بگویید تا دوره درمان بهتری را تجربه نمائید.

برای دریافت نوبت جهت مشاوره و درمان با ما در تماس باشید.

Telegram
WhatsApp
Twitter
Print