هایفوتراپی صورت

فواید هایفوتراپی صورت

کلینیک رونیکا

کلینیک رونیکا

هایفوتراپی بیشتر به دلیل استفاده از آن در درمان تومورها شناخته شده است. اولین استفاده گزارش شده از هایفوتراپی برای استفاده زیبایی شناختی در سال 2008 بوده است و سپس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 2009 برای لیفت ابرو تایید شد. این دستگاه همچنین توسط FDA در سال 2014 برای بهبود خطوط و چین و چروک های بالای سینه و گردن (دکلته) مورد تایید قرار گرفت.

چندین آزمایش بالینی کوچک نشان داده اند که هایفوتراپی صورت برای لیفت صورت و رفع چین و چروک بسیار ایمن و موثر است. بسیاری از افراد توانستند نتایج را در چند ماه پس از درمان، بدون خطرات مرتبط با جراحی مشاهده کنند. در حالی که این روش همچنین برای جوانسازی کلی صورت، لیفتینگ، سفت کردن، و کانتور کردن بدن استفاده می‌شود، این موارد به عنوان کاربردهای خارج از انتظار برای هایفو در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که FDA هنوز HIFU را برای این اهداف تایید نکرده است.

تاکنون مشخص شده است که هایفوتراپی صورت درمان امیدوارکننده‌ای است که می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود، به خصوص در افراد جوان تر که نمی خواهند خطرات و زمان بهبودی مرتبط با جراحی را تجربه کنند. هایفو ممکن است برای افرادی که دارای موارد شدیدتر افتادگی پوست هستند به خوبی کار نکند.

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی از انرژی متمرکز فراصوت برای هدف قرار دادن لایه های پوست درست زیر سطح پوست استفاده می‌کند. انرژی اولتراسوند باعث می‌شود بافت به سرعت گرم شود.

هایفو صورت

همچنین در مورد مزوتراپی مو بخوانید.

هنگامی که سلول های ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی میرسند، آسیب سلولی را تجربه می‌کنند. ممکن است غیر منطقی به نظر برسد اما این آسیب در واقع سلول ها را تحریک می‌کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند. کلاژن پروتئینی است که ساختار پوست را تشکیل میدهد.

افزایش کلاژن منجر به پوست سفت تر و محکم تر با چین و چروک های کمتر می‌شود. از آنجایی که پرتوهای اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی یک بافت خاص در زیر سطح پوست متمرکز می‌شوند، هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست و مسائل مجاور وارد نمیشود.

هایفوتراپی ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش روی افراد بالای 30 سال با شلی خفیف تا متوسط ​​پوست بهترین کارایی را دارد.

افرادی که پوست آسیب دیده از نور دارند یا پوست شل بالایی دارند ممکن است قبل از دیدن نتایج به چندین درمان نیاز داشته باشند.

افراد مسن‌تر با پیری گسترده‌تر، شلی شدید پوست، یا پوست بسیار آویزان روی گردن، کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی صورت نیستند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.

هایفو برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه مورد نظر، آکنه های شدید یا کیستیک و کاشت فلزی در ناحیه درمان توصیه نمی‌شود.

مزایای هایفوتراپی صورت


طبق گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، هایفوتراپی صورت و سایر جایگزین های غیرجراحی برای لیفت صورت طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی را تجربه کرده اند. تعداد کل عمل های انجام شده بین سال های 2012 تا 2017 بیش از 64 درصد افزایش یافته است.

هایفوتراپی صورت مزایای زیبایی شناختی زیادی دارد، از جمله:

  • کاهش چین و چروک
  • سفت کردن پوست افتادگی گردن (که گاهی به آن گردن بوقلمون نیز می‌گویند)
  • بلند کردن گونه ها، ابروها و پلک ها
  • تقویت ناحیه خط فک
  • سفت شدن دکلته
  • صاف کردن پوست
مرایای هایفوتراپی صورت


نتایج مطالعه امیدوارکننده است. یک مطالعه در سال 2017 با مشارکت 32 نفر نشان داد که هایفوتراپی به طور قابل توجهی خاصیت ارتجاعی پوست گونه ها، پایین شکم و ران ها را پس از 12 هفته بهبود میبخشد.

در یک مطالعه بزرگتر روی 93 نفر، 66 درصد از افرادی که تحت درمان با هایفو قرار گرفتند، بعد از 90 روز بهبودی در ظاهر صورت و گردن خود احساس کردند.

شرایط انجام هایفوتراپی صورت

قبل از انجام روش هایفو نیازی به آمادگی خاصی نیست. قبل از درمان باید تمام لوازم آرایش و مراقبت از پوست را از ناحیه مورد نظر پاک کنید.

مواردی که باید در قرار ملاقات خود انتظار داشته باشید:

یک پزشک یا تکنسین ابتدا ناحیه مورد نظر را تمیز می کند.
ممکن است قبل از شروع از کرم بی حس کننده موضعی استفاده کنند.
سپس پزشک یا تکنسین از ژل اولتراسوند استفاده می‌کند.
دستگاه هایفو روی پوست قرار می گیرد.
با استفاده از نمایشگر اولتراسوند، پزشک یا تکنسین دستگاه را روی تنظیمات مناسب تنظیم می کند.
سپس انرژی اولتراسوند در پالس های کوتاه به مدت تقریباً 30 تا 90 دقیقه به ناحیه مورد نظر ارسال می شود.
سپس بارگذاری دستگاه از روی صورت حذف می‌شود.
در صورت نیاز به درمان های اضافی، جلسات بعدی برنامه ریزی مبشوند.

در حالی که انرژی اولتراسوند بر صورت اعمال می‌شود، ممکن است گرما و سوزن سوزن شدن را احساس کنید. اگر آزاردهنده است می توانید از داروی مسکن استفاده کنید.

شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل به خانه بروید و فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.

عوارض جانبی هایفوتراپی بر صورت


اگر توسط یک متخصص آموزش دیده و واجد شرایط انجام شود، هایفو بسیار ایمن در نظر گرفته می‌شود.

بهترین بخش در مورد این درمان این است که شما می‌توانید بلافاصله پس از خروج از کلینیک، فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. قرمزی یا تورم خفیف ممکن است رخ دهد، اما باید به سرعت فروکش کند. احساس سوزن سوزن شدن خفیف در ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد.

به ندرت ممکن است بی حسی یا کبودی موقتی را تجربه کنید، اما این عوارض معمولا پس از چند روز از بین می‌روند.

همچنین در مورد فیلر لب بخوانید.

هایفوتراپی صورت در یک نگاه


هایفوتراپی صورت روشی ایمن، موثر و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست صورت است.

مزایای آن نسبت به لیفت صورت جراحی به سختی قابل انکار است. هیچ برشی، جای زخم و زمان استراحت یا بهبودی لازم نیست. هایفو همچنین هزینه کمتری نسبت به لیفت صورت دارد.

اکثر مردم نتایج کامل را سه ماه پس از درمان نهایی خود مشاهده می‌کنند.

اگر به دنبال درمانی سریع، بدون درد و غیرتهاجمی هستید، هایفوتراپی یک گزینه عالی در مقایسه با لیفت صورت و جراحی است.

البته، هایفوتراپی صورت یک درمان معجزه آسا برای پیری نیست. این روش برای بیمارانی با شلی خفیف تا متوسط ​​مناسب است و ممکن است لازم باشد این روش در یک تا دو سال بعد از شروع روند طبیعی پیری تکرار شود.

اگر مسن‌تر هستید و افتادگی و چین و چروک شدید بر صورت خود دارید، هایفوتراپی صورت ممکن است نتواند این مشکلات پوستی را از بین ببرد و نیاز به روشهای تهاجمی تر میباشد.

Telegram
WhatsApp
Twitter
Print